Aktuality

Zde najdete v chronologickém pořadí všechny důležité zprávy, které k nám za poslední dobu dorazily,
kromě zprávy typu "Přišly výsledky z..." bez dalšího informačního obsahu
- výsledky najdete na stránkách jednotlivých soutěží
Starší zprávy budou v případě dlouhodobého významu shrnuty do samostatných stránek,
jinak budou průběžně mazány.

  Novější       Starší    

Výkonný výbor Českomoravského billiardového svazu
přeje všem příznivcům kulečníku a návštěvníkům těchto stránek

do nového roku 2013
především pevné zdraví, hojné úspěchy v profesi i sportu

a v neposlední řadě štěstí a pohodu v osobním životě.

28.12. 11:40
Upozornění ke kalendáři: Chybějící termíny MR seniorů vč. uzávěrek přihlášek a také termíny baráží budou stanoveny po definitivním dojednání termínu Finálového dne v průběhu ledna.
24.12. 11:31
Výsledky dalších vánočích turnajů: Delta, Harlequ´in a Příchovice (komentář)
19.12. 11:29
Další důležité upozornění: Výkonný výbor sekce poolbilliard rozhodl o zkrácení přihlašovacích lhůt pro jednotlivá MR na 5 dní individuálně před každým hracím víkendem! Nové termíny uzávěrek jsou uvedeny v kalendáři. Do 24 hod. daného dne je nutno se přihlásit a uhradit startovné, a také je možno se odhlásit s tím, že případně uhrazené startovné bude vráceno. Podobným způsobem bude upraven přihlašovací termín pro týmové ligy s tím, že předstih bude pravděpodobně delší. Vzhledem k v důsledku většímu objemu práce budeme vděční všem, kteří se jednou přihláškou+platbou přihlásí na více MR najednou :-)
18.12. 21:56
Důležité upozornění: Výkonný výbor sekce poolbilliard rozhodl o snížení startovného pro MR žen na 200 Kč za každou disciplínu!

Ve fóru se objevily pozvánky na další vánoční turnaje v klubech Harlequ´in Praha, RX Uherské Hradiště, Ekvita Kladno a Sport World Dvůr Králové n.L. Z doposud odehraných turnajů můžeme nabídnout výsledky z Balabušky, Řipské a Pardubic.

13.12. 14:02
Pro přihlášení na Mistrovství České republiky v poolbilliardu můžete ode dneška použít také přihlašovací formulář!
12.12. 19:02
Již o prvním lednovém víkendu 2013 začne šestivíkendový maratón Mistrovství České republiky v poolbilliardu, a to Otevřeným MR jednotlivců 8-ball. Oproti loňsku dochází k následujícím změnám:
MR žen je otevřené, tzn. může se ho zúčastnit kterákoliv oprávněná hráčka ČMBS.
MR kadetů a juniorů se bude hrát v klubu MPC Pardubice, který má aktuálně největší hráčskou základnu těchto věkových kategorií.
Pro všechna MR byla zrušena hra o 3. místo.
Otevřeného MR jednotlivců se mohou zúčastnit hráči i hráčky všech věkových kategorií s tím, že ženy, junioři a kadeti budou hradit pouze symbolické startovné 100 Kč.

Nezměněné zůstaly podmínky účasti: Zájemci o MR jednotlivců a MR žen jsou povinni se do soboty 22. posince (termín byl vůči původně avizovanému prodloužen!) přihlásit u Petra Fikaise a uhradit příslušné startovné. Ke startu jsou oprávněni všichni členové ČMBS, kteří mají vyrovnané své závazky vůči svazu (klubový/individuální příspěvek, případné pokuty). Všechna MR se hrají v dresu Code B. Podrobné propozice MR najdete zde (zatím pouze pro jednotlivce, ženy a mládež).

9.12. 11:13
K včerejším výsledkům už můžeme nabídnout i kompletní tabulky a také závěr západočeské oblastky.
8.12. 21:24
K dnešním druhým čtrnáctkovým turnajům Extraligy, středočeské a jihomoravské oblastky Vám zatím můžeme nabídnout pouze kompletní pavouky a tabulky turnajů, souhrnné tabulky ještě nebyly doručeny ke zveřejnění.

Srdečně zveme na tradiční a oblíbené vánoční turnaje, které po celé republice pořádají kluby sdružené v našem svazu. Kompletní přehled najdete v našem kalendáři.

8.12. 12:27
Dnešní 2. kolo extraligy 14.1 nekonečné můžete sledovat zde...  
2.12. 21:40
Vítězem ČMBS Open 10-ball se stal Jindřich Bohůnek finálovým vítězstvím 6:2 nad Erikem Kůsem, v semifinále jim podlehli "Kanny" Arivukkannan 5:6 resp. Tomáš Sedláček 1:6 (foto).   

Z včerejšího mikuláškého turnaje Balabušky jsme dostali ke zveřejnění podrobné výsledky a fotku.

26.11. 09:35
Sobotní ČMBS Open 9-ball vyhrál Lukáš Bernášek 7:4 nad Petrem Gajdou, třetí místo si rozdělili Marek Hajdovský (6:7 Bernášek) a Pavel Balaštík (5:7 Gajda). Celkem se zúčastnilo 26 hráčů, bližší informace od pořadatele najdete v jeho příspěvku. Další ČMBS Open, tentokrát 10-ball, se hraje již příští neděli v brněnské Deltě.
10.11. 10:34
Dnešní 2. kolo extraligy 10-ball můžete sledovat zde...  
3.11. 10:34
Dnešní 2. kolo extraligy 9-ball můžete sledovat zde...  
28.10. 12:50
V průběhu týdne byly doplněny chybějící výsledky oblastních lig, a pokud jste si nevšimli: závěrečné pořadí extraligy 8-ball je tu už od minulé neděle.

Včera se v pardubickém "rodinném klubu" MPC hrálo o titul Mistra Pardubic 8-ball, jímž se stal Jakub Stuna vítězstvím 6:2 nad Dávidem Erösem. V semifinále podlehli Marek Hajdovský 5:6 Dávidovi a Adam Houdek 4:6 Jakubovi. Celkem se turnaje zúčastnilo 47 hráčů, a o jejich vysoké kvalitě svědčí fakt, že si vítěz do žebříčku připsal 91,9 bodů.

Turnaj Miss Billiard vyhrála Hanka Kaslová před Evou Maškovou, Veronikou Hubrtovou a Simonou Příbanovou. Turnaje se zúčastnilo 13 hráček, podrobnější informace zatím od pořadatele nedorazily.

20.10. 08:26
Dnešní 2. kolo extraligy 8-ball můžete sledovat zde. Na livescore se budou přenášet i stavy z osobních počítadel, pokud hráči využijí této možnosti na svých mobilech (žlutě vybarvené zápasy).
14.10. 01:44
Z Extraligy 14.1 nekonečné zatím máme pouze pavouka a tabulku turnaje, nicméně to nejpodstatnější je jasné: Ve finále vyhrál David Žalman 100:43 na Petrem Urbanem, o třetí místo s dělí Marek Hajdovský (6:100 Žalman !!!) a Honza Suchánek (91:100 Urban). V čtyřboji zvýšil David svůj náskok na Honzu Janatu na 36 bodů, Honza Suchánek je o dalších 31 bodů zpět.

Středočeskou oblastku vyhrál Bohdan Ivanec, jihomoravskou Petr Misák, západočeskou Patrik Novák (tam hráli už 2. kolo, celkovou tabulku ale ještě nedoručili) a východočeskou Ilona Žalmanová před Jiřím Harvánkem a Petrem Vondráčkem - tam to hráli na jeden řez, tzn. jedná se o závěrečné pořadí; tabulku doplníme po upřesnění.

7.10. 22:25
Vítězem Grand Prix Brno se stal Michal Gavenčiak vítězstvím 9:4 nad Jakubem Koniarem, nejmenší poháry si odvezli Rene Daubner a Dominik Zając.
Na ostatní, místy překvapivé výsledky jiných stálic českého poolu se prosím podívejte přímo do pavouka, po dvou dnech řízení turnaje už není síla něco sepisovat... :-) K.W:
7.10. 01:55
Skupiny Grand Prix Brno přinesly nejedno překvapení, v pavouku chybí některá známá jména a naopak se najdou jiná, jejichž nositelé překypovali radostí nad nečekaným úspěchem. Upozorňujme, že nasazení do pavouka platí pouze v případě, že se skutečně dostaví všichni hráči. Jakmile někdo bude chybět, pavouk se přeskládá!
6.10. 10:55
V brněnské Deltě se rozjely zápasy letošního Grand Prix Brno, na který se přihlásilo 66 hráčů. Hraje se 10 skupin, z nichž 32 nejlepších hráčů postoupí do zítřejšího DKO32. Jako vždy můžete turnaj sledovat pod v.u. odkazem, vzhledem k problémům se softwarem však můžeme live-score nabídnout pouze ze stolů 1 a 2, nikoliv z avizovaných "mobilových" počítadel.
30.9. 09:34
Ze včerejších soutěží 10-ball jsou zatím zpracované výsledky Extraligy a středočeské oblasti.
23.9. 10:14
Včera začaly soutěže 9-ball: V Extralize David Žalman oplatil Honzovi Janatovi finálovou porážku z osmičky, a to poměrem hned 9:1, Jindra Bohůnek zopakoval semifinálovou účast z osmičky (4:9 Janata), a spolu s ním v semifinále skončil Tomáš Ptáčník (4:9 Žalman). Podrobnější info viz fórum

Z oblastních lig 9-ball: Středočeskou vyhrál Dávid Erös 7:2 nad Bohdanem Ivancem, za nimi skončili Honza Čermák a Matěj ŘíhaJihomoravskou oblastku vyhrál Martin Galuška 6:5 nad Kristianem Walachem, třetí místo získal Petr Smutný dík skreči Erika Kůse. Další budou doplněny po zaslání výsledků.

9.9. 17:44
Ze včerejších úvodních kol ligových soutěží 8-ball nové sezóny zde máme Extraligu, kterou vyhrál Honza Janata před Davidem Žalmanem, Jindrou Bohůnkem a Honzou Suchánkem, středočeskou oblastku (Michal Horák, Bohdan Ivanec, Lukáš Moravec a Simona Příbanová) a jihomoravskou oblastku (Vlaďka Venhodová před Petry Jelínkem, Dragounem a Misákem). Další výsledky budeme postupně doplňovat.

V Salzburgu se konal velice kvalitně obsazený turnaj, kterého se od nás zúčastnili Michal Gavenčiak a Pavel Zeman. Pavel ve startovním poli 156 hráčů nepostoupil do KO32 a Michal skončil ve čtvrtfinále po prohře 3:7 s finalistou Sebastianem z Německa. Ještě dál došel Roman Hybler, který v semifinále podlehl 1:8 Nielsu Feijenovi. Stav finále je aktuálně 5:1 pro Feijena.

Slovenský svaz volil nové vedení: Novým prezidentem SBiZu se stal Samuel Koniar, otec známého vynikajícího hráče Jakuba Koniara, členy VV pak Tomáš Legerský, Milan Mrva, Jaro Polach a Braňo Mažári.

8.9. 10:48
Dnešní Extraligu 8-ball můžete sledovat zde (aktualizace občasná).
2.9. 13:17
Včerejší ČMBS OPEN 8-ball vyhrál Honza Meisner 6:4 nad Slavem Dorobantem, o 3. místa se podělili Honza Janata (4:6 Meisner) a Daniel Milý (3:6 Dorobant). Celkem se zúčastnilo pouze 17 hráčů.

Do našeho kalendáře jsme doplnili jaro až po ME v dubnu, zbytek sezóny bude upřesněn po dojednání data a místa konání FInálového dne.

26.8. 11:31
Připomínáme všem zájemcům o účast v soutěžích nadcházející  sezóny, že se musí přihlásit do  soboty 1.9. u svých oblastních vedoucích (všechny soutěže, viz tabulka) nebo u Petra Fikaise (extraliga). Zejména upozorňujeme účastníky MR, kteří se do nich kvalifikovali z extraligy a tím pádem si zajistili účast v další sezóně, že se musí také přihlásit! Všechny přihlášky jsou platné až po úhradě příslušného startovného - 300 Kč za každou disciplínu oblastky, 700 Kč za první disciplínu extraligy, 500 za každou další.

Stejně jako loni předchází start soutěží už tuto sobotu ČMBS OPEN 8-ball v Harlequ´inu. Prezentace začíná v 10 hodin, startovné je 300 Kč, ženy 200 Kč.

8.8. 12:38
Máme zde propozice pro ligové soutěže nadcházející soutěžní sezóny. Jedinou změnou vůči minulé sezóně je zrušení ligy žen v reakci na nízký počet zájemkyň o tuto soutěž. Místo ní bude zavedeno otevřené MR žen, sloužící zároveň jako kvalifikace na ME žen. Kromě toho se předpokládá uspořádání několika otevřených turnajů žen, příslušné informace přineseme po upřesnění detailů.

Přišla pozvánka na kvalifikaci na Kremlin Cup, která se koná 1. září v polských Katovicích. Kvalifikace na World Pool Masters, o níž je v dokumentu také řeč, je pouze na pozvání, z českých hráčů byli pořadatelem osloveni Michal Gavenčiak a Marek Hajdovský.

3.8. 21:10
Dnes tu pro Vás máme novinek hned několik:
Nejvýznamnější z nich je nová úvodní stránka ČMBS s navázaným informačním servisem
společným pro všechny sekce, tj. zejména se zprávami výkonného výboru ČMBS a významnými informacemi jednotlivých sekcí, určenými široké veřejnosti. "Běžné" informace naší sekce budete nadále nacházet zde.

Další novinkou je doména www.poolbilliard.cz, pomocí níž se od nynějška můžete dostat přímo na naši poolbilliardovou sekci (funguje i bez www :-).

Dále tu máme kalendář na nadcházející soutěžní sezónu. Oproti již dříve publikovanému termínu byl Grand Prix Brno posunut o týden dozadu na 6.-7.10., aby mohli přijet hráči z Polska, kde na původní termín GP byl přesunut turnaj nejvýznamnější tamní série PolTour. V této souvislosti děkujeme slovenským kolegům, kteří ochotně přesunuli i svoji ligu, abyste se mohli těšit na vskutku kvalitní konkurenci.

A se zpožděním ještě něco ke skončivšímu ME juniorů: Nejlepšího výsledku dosáhl včera Bohdan Ivanec postupem do vyřazovací části pavouka 9-ball, kde však Danielu Maciolovi z Polska již nedokázal vzdorovat. Pozoruhodné je, že Bohdanovo umístění vzhledem k počtu účastníků je nejlepším letošním výsedkem reprezentace v kontextu všech zatím odehraných ME, tzn. vč. "dospěláků" - gratulujeme! Uvidíme, zda ho trumfne seniorská reprezentace, která k prvním zápasům ME nastoupí v neděli.

1.8. 15:38
Těsně před zveřejněním kalendáře pro nadcházející soutěžní sezónu oznámeným na dnešek přišla informace o změnách důležitých zahraničních termínů, takže prosíme o strpení, než se najde nové vhodné řešení pro termíny naše... 
31.7. 15:20
V téměř dvouhodinovém zápase s Norem Aminim Pepa Nechvíle stále dotahoval ztrátu až na 5:5, nakonec však posední hru prohrál, i tak ale dosáhl zatím nejlepšího umístění naší reprezentace na ME juniorů. Zítra v devítce nastoupí od 9:00 proti Němci Knopovi, Bohdan Ivanec hraje po volném lose v 1. kole od 12:00. 
31.7. 10:51
Pepa Nechvíle ráno zapsal první kladný výsledek naší reprezentace na Mistrovství Evropy juniorů, když ani ne 12-letému Švýcarovi Voleryovi uštědřil kanára. V zápase o postup na konec B-strany se od 12:15 opět setká s Norem Aminim, se kterým v 10-ce prohrál 2:6 - držme pěsti pro lepší výsledek!
29.7. 10:31
V německém Brandenburgu se hraje Mistrovství Evropy juniorů 2012, na které od 5. srpna plynule navazuje i ME seniorů. Na obou naši republiku zastupuje po dvou reprezentantech: Josef Nechvíle a Bohdan Ivanec v kategorii kadetů, Ilona Žalmanová a Jan Janata mezi seniory. Bohdan v nekonečné prohrál v A i B a skončil v posledním pořadí, Pepa v desítce prohrál a dnes od 10:45 bude bojovat o udržení v soutěži. Samozřejmě k pavoukům se zvýrazněním našich hráčů nabízíme i přehlednou tabulkou jejich odehraných i naplánovaných zápasů vč. termínů.
26.6. 15:45
V souvislosti s přípravou kalendáře pro nadcházející soutěžní sezónu 2012-2013 vyzýváme kluby, aby ohlásily případný zájem o pořádání významných turnajů s dotací nad 20000 Kč v období do 30.6. 2013, ať už pod hlavičkou mezinárodních organizátorů nebo ve vlastní režii. V žádosti o vyhrazení termínu uveďte název turnaje, požadovaný termín (měsíc), místo konání a doplňující údaje k předpokládané kvalitě turnaje. Kromě toho je možno zažádat o pořadatelství ČMBS Open a Finálového dne poolbilliardových disciplín (podmínky). Žádosti zasílejte do 8.7. na info@cmbs.cz. Již vyhrazené jsou termíny tradičních turnajů Primátor Cup Litomyšl (24.-26.8.) a Grand Prix Brno (29.-30.9.), vánočních turnajů (22.-23.12.) a ME mužů a žen (9.-21.4.2013).

Jak informuje tisková zpráva EPBF, byl Marcin Krzeminski zbaven funkce člena VV EPBF. Jako důvod se uvádí ztráta důvěry v souvislosti se založením "východoevropské federace" EBC, jejíž záměry a cíle přes opakované výzvy nedokázal uspokojivě podat, a s jeho aktivitami na úrovni WPA a WCBS, při kterých se nedržel linie EPBF. Vyloučení bude ještě muset potvrdit příští VH EPBF. Polský svaz PZBil v reakci na uvedené rozhodnutí zaslal prezidentovi EPBF tuto odpověď. Připomeňme, že M.K. je "otcem obrody" polského svazu, když ho po zvolení prezidentem dokázal (bezpochyby i díky osobním kontaktům na vládní úrovni) vytáhnout z hrozby definitivního krachu až na přední místo ve východní Evropě, mj. i pomocí programu "kulečník do škol", dotovaného ovšem velkoryse státními penězi. 

23.6. 18:25
První ročník mezistátního utkání mezi Českou republikou a Slovenskou republikou FEDERAL CUP 2012 vyhrál český tým poměrem 13:8, když vedení 10:8 po individuálních zápasech dovedl do vítězného konce a celkový výkon zvýraznil jasnými vítězstvími ve všech třech utkáních dvojic. Nejlepším hráčem se stal Bohdan Ivanec, který jako jediný účastník vyhrál všechny své zápasy, v tom i proti nejlepšímu slovenskému seniorovi Romanu Sedmíkovi. Slovenskou "jedničku" Jakuba Koniara připravil o možnost čistého skóre hned v úvodním kole překvapivým vítězstvím 8:4  Honza Suchánek, jeho protějšek na naší straně Michal Gavenčiak se o neporaženost připravil v posledním kole prohrou právě s Jakubem. 
23.6. 10:57
V Brně byl zahájen FEDERAL CUP 2012 mezi Českou a Slovenskou republikou, vývoj utkání bude průběžně po jednotlivých zápasech aktualizován na samostatné stránce (obnovujte si ji prosím příslušným tlačítkem prohlížeče). Ze zápasů na stolech 1-3 se pořizují videozáznamy, které zveřejníme pro technickém zpracování (snad už zítra).
20.6. 18:59
Připomínáme, že kluby i jednotlivci ČMBS jsou povinni do konce června uhradit klubový resp. individuální příspěvek pro příští sezónu! Částky i způsob platby jsou stále stejné, v případě potřeby najdete instrukce zde.
19.6. 12:48
Příští sobotu 23.6. se uskuteční 1. ročník mezistátního utkání FEDERAL CUP ČR-SR, v jehož rámci změří síly 6-členné týmy ČMBS a SBiZ. Českou stranu budou reprezentovat Michal Gavenčiak, Jan Suchánek a Petr Urban v kategorii mužů, Veronika Hubrtová v kategorii žen, Petr Kavan v kategorii seniorů a Bohdan Ivanec v kategorii juniorů. Slovenská strana dnes ohlásila tým ve složení Jakub Koniar, Róbert Latika, Tomáš Latika, Ľubomíra Bučeková, Roman Sedmík a Sebastián Hladký (uvedeno ve stejném pořadí kategorií). V prvních třech kolech proti sobě nastoupí muži každý proti každému resp. ostatní kategorie každý proti každému, v závěrečném kole se utkají dvojice složené vždy z jednoho muže a jednoho zástupce ostatních kategorií. Disciplína se bude losovat, a to zvlášť pro každý zápas (8-ball, 9-ball, 10-ball). Hrát se bude v brněnské Deltě, o průběhu utkání budeme průběžně informovat.
6.6. 19:10
K turnaji Bulgaria Best of the East 10-ball ve dnech 7.-8. července v Burgasu nám přišla pozvánka.
6.6. 08:19
Pokud uvažujete o dovolené u Černého moře, pak ji nejlépe spojte s účastí na turnaji Best of the East 10-ball ve dnech 7.-8. července v Burgasu. Pořadatel nabízí při přihlášení do 15. června ubytování zadarmo na 2 noci se snídaní v hotelu 300 m od pláže!
4.6. 11:38
A také už dorazily výsledky baráže týmů o 1. ligu...
3.6. 09:54
Máme zde výsledky baráže týmů o extraligu...
1.6. 19:10
Pro připomenutí: Vzhledem ke skutečnosti, že 2 liga týmů byla odehrána za jediný hrací den, mají první tři týmy Delta Brno Lakers, Harlequ´in Praha E a BC Praha D účast v nedělní baráži o 1. ligu týmů zadarmo.
30.5. 11:11
Při studiu rozlosování baráží týmů prosím věnujte pozornost seznamu blokovaných hráčů pro jednotlivé baráže na druhém listě sešitu!
27.5. 00:43
Baráží 10-ball skončily individuální soutěže této sezóny, která už příští víkend definitivně skončí baráží týmů...
26.5. 16:01
Vzhledem k malému počtu účastníků (39) už jsou dohrané skupiny baráže 10-ball, jako vítězové postoupili do Extraligy Tomáš Urbánek, Martin Topinka, Calvin Washburn, Jan Maděryč, Zdeněk Vobořik, Láďa Papež a Radko Majerčík. Po dohodě hráčů se pavouk začíná hrát teď.
25.5. 11:53
Připomínáme, že už 2. a 3. června se hrají baráže týmů! Termín pro přihlášení byl prodloužen do této neděle 27.5.!
24.5. 14:15
Máme zde rozlosování baráže 10-ball, platí totéž co pro ostatní disciplíny, viz aktualita ze 17.5.
20.5. 11:27
Pod stejným odkazem je k vidění pavouk baráže 9-ball, který budeme občas aktualizovat.

Na turnaji Best of the East v ostravském Blackpoolu postoupili ze skupin do KO24 Pavel Zeman,  Michal Gavenčiak, Zdeněk Vobořil, Marek Hajdovský, David Žalman a Adam Houdek. Kromě livescore je k vidění i velmi pěkný stream, kde právě začíná zápas Žalman-Kudlik.

19.5. 18:53
Jsou dohrané skupiny baráže 9-ball, jako vítězové skupin postoupili do Extraligy Jardové Tichý a Šícha, Dominik Hamáček, Petr Dragoun, Karel Rambousek, Daniel Pokrývka, Radko Majerčík a Pavel Halamka.
17.5. 10:00
Máme zde rozlosování baráže 9-ball. Pro jistotu připomínáme, že v případě jakýchkoliv problémů při příjezdu a tudíž hrozícím zpoždění je nutno okamžitě volat řediteli v příslušné herně! Nedělní pavouk se hraje v Harlequ´inu.
13.5. 21:59
Postupujícími z pavouka baráže 14.1 nekonečné jsou Robin Vladyka, Zdeněk Vobořil, Pavel Halamka a Dávid Erös, ze skupin včera postoupili Jindra Bohůnek, Tadeáš Skopal, Pavel Balaštík a Karel Rambousek.
11.5. 15:54
Kvůli problémům se stahováním mailů až teď důležité upozornění: Zítra, tj. v sobotu, kdy se hraje baráž nekonečné, se v Praze koná Volkswagen maratón, takže všude je spousta uzavírek. Informace najdete zde!
10.5. 11:26
Přibližně před hodinou a půl jsme seznam účastníků baráže nekonečné nahradili rozlosováním, ale pro jistotu zde na to ještě upozorňujeme. Vzhledem k malému počtu účastníků se všechny skupiny i nedělní pavouk hrají v Balabušce!
9.5. 20:30
Zde nyní najdete i seznam zájemců o nekonečnou - bohužel je jich tak málo, že ani nenaplnili kapacitu baráže 32 hráčů... :-(
4.5. 22:20
Na další list sešitu rozlosování baráží jsme pro nedočkavce doplnili seznam hráčů přihlášených na devítku, byť bez estetického doladění :-)
2.5. 09:44
Zde jsou toužebně očekávané informace k barážím: rozlosování 8-ball a instrukce pro hráče. Připomínáme, že v případě jakýchkoliv problémů při příjezdu a tudíž hrozícím zpoždění je nutno okamžitě volat řediteli v příslušné herně!
30.4. 11:44
V rámci aktivity společnosti Seznam.cz a.s. k propagaci profesních organizací a jejich členů/partnerů se připravuje prezentace ČMBS a jeho členských klubů. Žádáme proto všechny kluby, které mají zájem o prezentaci na serveru seznam.cz, aby co nejdříve zaslaly na info@cmbs.cz tyto informace (tučně jsou vyznačené povinné údaje vyžadované poskytovatelem): název klubu, IČO, DIČ, telefon + typ telefonu (telefon/mobil/fax) (možno uvést až 3 různá čísla), e-mail, www stránky, obec, část obce, ulice + čp/čo, PSČ, GPS-souřadnice N+E, popis činnosti (max. 250 znaků). Kluby s chybějícími povinnými údaji nebudou zveřejněny. Kluby budou prezentovány ve formě standardního neplaceného zápisu fy Seznam.cz pod logem ČMBS.

V sobotu se konala valná hromada ČSTV, stručné informace naleznete v příspěvcích p. Hajdovského a p. Nejedla.

23.4. 11:32
Představitelé INICIATIVY SPORT 2012, sdružující sportovní svazy významně znevýhodněné novými pravidly pro dotace, zaslali VV ČSTV prohlášení, ve kterém vyzývají vedení ČSTV k učinění kroků ke zrovnoprávnění těchto svazů v rámci ČSTV a dotační politiky obecně. Text průvodního dopisu najdete zde.
22.4. 00:13
Dnešním Finálovým dnem skončila série Mistrovství ČR v poolbilliardu. Omlouváme se, ale v tento moment můžeme nabídnout bohužel pouze "nejprestižnější" tituly: Finálové zápasy všech 4 disciplín kategorie mužů vyhrál Marek Hajdovský, týmový titul pak Harlequ´in Praha, když Pavel Balaštík vynikajícím výkonem připravil Markovi jeho jedinou dnešní porážku, která se nakonec ukázala být rozhodující. Další, bohužel neúplné výsledky najdete na stránce pořádajícího klubu BC Příchovice. Kompletní výsledky se budeme snažit doplnit co nejdříve do našeho výsledkového servisu.
9.4. 14:48
Pro ty, kteří se rozhodli zkusit štěstí na MR ve snookeru, zde máme rozlosování!
6.4. 13:01
Přišly nám plakáty k nadcházejícím akcím:
Nejdříve ze všech se koná Finálový den MR v poolbilliardu, a to v sobotu 21.4. v Příchovicích, kde můžete shlédnout vyvrcholení právě končící soutěžní sezóny.
Den nato, v neděli 22.4. začíná 9. letní ČMBS Balabuška Euroliga, ve které lze kromě peněz vyhrát i pěkné příspěvky na příští soutěže.
Další víkend 28.-29.4. se v Ružomberoku hraje již čtvrtý Roman Havier Memorial 10-ball, na který pořadatelé srdečně zvou všechny seniory.
3.4. 11:32
O nadcházející velikonoční sobotě se v brněnské Deltě koná ČMBS Open 10-ball. Prosíme všechny zájemce, aby se přihlásili na gpb@cmbs.cz (uveďte jméno a libovolné losovací číslo!) - rádi bychom již před turnajem upřesnili formát a předpokládané trvání, abychom stíhali velikonoční snídani :-) Pozor! Prezentace je vzhledem k očekávanému zájmu dřív, 9:00 - 10:00, prosíme o včasný příjezd. Turnaj je skutečně otevřený, tzn. mohou se ho zúčastnit i zahraniční hráči!
31.3. 20:02
Pozdě ale přece stav MR seniorů 10-ball...
25.3. 15:13
Stejně jako včera můžeme stav MR seniorů 9-ball publikovat až po dohrání skupin, protože se hrají v utajeném režimu.
25.3. 09:38
Do finále MR seniorů 8-ball se probojovali Honza Janata a Marijo Marić, o třetí místo si dnes zahrají Libor Mičkal a Petr Kavan.
23.3. 13:48
Pro všechny nedočkavé stařenky a staříky zde máme seznam účastníků MR seniorů, celkem se jich přihlásilo 46. A pro jistotu ještě upozornění: Ze soboty na neděli se mění čas, tak ať v neděli nezaspíte... :-)
22.3. 14:05
První den naší reprezentace na Mistrovství Evropy 2012 mnoho radosti nepřinesl: 6 proher, 3 umístění v posledním pořadí. Jedna kuriozita: díky "zúžení" pavouků na 2 kola B-strany stačil Hance Kaslové jediný prohraný zápas na postup "za čáru"! Inu - někdy se štěstí usměje. Tam ovšem už neuspěla...

Od nynějška opět nabízíme pavouky a statistiky ME ve formátu, jaký jste zvyklí z minulých let - se zvýrazněním našich hráčů a s přehlednou tabulkou jejich odehraných i naplánovaných zápasů vč. termínů. Ihned si můžete prohlídnout nalosování desítky mužů a žen...

21.3. 18:48
Upozornění pro zájemce o baráž jednotlivců: Od této sezóny je startovné zvýšené na 200 Kč - viz Soutěžní řád.
21.3. 15:05
V Lucembursku bylo zahájeno letošní Mistrovství Evropy mužů, žen a vozíčkářů, a to disciplínou 14.1 nekonečná. Naši republiku reprezentují Marek Hajdovský, Hanka Kaslová, Petr Urban a Tomáš Čermín. Jako první do bojů zasáhl při své premiéře na ME Petr prohrou 18:100 s Bulharem Ruslanovem, a před chvílí ho do B-strany pavouka následoval i Marek 39:100 s Finem Uskim. Sledujte specializované zpravodajské a diskusní fórum!
18.3. 20:06
Příští dva víkendy se hrají poslední turnaje ze série mistrovství ČR v poolbilliardu. a sice v kategorii seniorů postupně 8-ball, 9-ball, 10-ball a 14.1 nekonečná. Budou se hrát skupiny + DKO včetně zápasu o 3. místo, v desítce a čtrnáctce i vč. finále. Na rozdíl od většiny soutěží ČMBS se začíná prezentací již od 9:00 do 9:30 a hraje se v dresu code A - místo klubového trika bílá košile s dlouhým rukávem, vesta a motýlek. Ředitelem bude Petr Fikais (605984561).
18.3. 10:14
Do finále MR družstev se probojovaly týmy Ha Ha Harlequ´in Praha a BC Praha A, třetí místo získala Balabuška Praha A vítězstvím 2:1 nad Deltou Brno Mix. Nejpozoruhodnějšími individuálními výkony byly náběh 84 v podání Lukáše Křenka a 7 čistých her osmičky po sobě, zahraných Adamem Houdkem.
16.3. 10:58
Zítra se v Balabušce hraje MR družstev, prezentace je od 10:00 do 10:30, turnaj vede Honza Janata (602389740). Průběh turnaje budete moci sledovat zde (aktualizace občasná). Upozorňujeme kapitány, že do soupisky již nelze doplňovat nové hráče, a to ani pro případné finále. Utkání o třetí místo bude odehráno zítra, odložení není přípustné. Přejeme všem úspěšný strk!
15.3. 10:58
Důležité upozornění všem klubům: Schválením novely zákona o loteriích a podobných hrách, v jejímž důsledku se většina příslušných výtěžků místo na sportovní svazy přerozděluje na obce, přešla zodpovědnost za získání těchto peněz pro sport přímo na základnu, tzn. na sportovní kluby, tělovýchovné jednoty apod. V této souvislosti rozeslali představitelé ČSTV a ČOV výzvu všem těmto subjektům, ve které objasňují vzniklou situaci a potřebný další postup, spolu s návrhem dopisu, kterým se kluby mohou obrátit na představitele svých obcí. Nenechte si ujít tuto možnost využít peníze, které obce získají ze zmíněných zdrojů!
13.3. 10:42
Vzhledem k stále nevyjasněné situaci kolem Mistrovství východoevropských Zemí, které se má konat o víkendu po velikonocích v Polsku, VV sekce rozhodl o přesunutí plánované kvalifikace z 18.3. na jediný možný termín 7.4., tj. na velikonoční sobotu. V případě, že by MVZ bylo zcela zrušeno, nabídneme ve stejném termínu odložený ČMBS Open 10-ball v brněnské Deltě. Propozice ke kvalifikaci MVZ přineseme v nejbližších dnech.
11.3. 23:44
Pro dnešní 1. ligu družstev stačí ve včerejší zprávě změnit jména týmů a druhou větu: S jedinou prohrou zvítězil tým BC Praha C před týmy Janni´s Harlequ´in Praha a BC Praha B, které mají oba po třech prohrách. Vítězové tak plně potvrdili správnost rozhodnutí VV sekce zařadit je "rozhodnutím u zeleného stolu" do této ligy - děkujeme... :-)
11.3. 00:12
Extraliga družstev je dohraná. S jedinou prohrou zvítězil tým BC Praha A před týmy BC Mladá Boleslav a Řipská Praha A, které mají oba po třech prohrách. Doposud suverénní Delta Mix se dnes neposkládala a ve dvou všechno prohrála.
5.3. 08:14
Hluboko v noci dorazily výsledky 1. ligy družstev: S jednou prohrou vede BC Praha C před týmy Janni´s Harlequ´in Praha, Golden Horn Praha A a BC Praha B, které mají po dvou prohrách.
3.3. 22:34
Po 2. hracím dni Extraligy družstev je Delta Brno Mix stále bez prohry před týmy Řipská Praha A a BC Praha A, oba po jedné prohře.
3.3. 16:38
První zpráva z dnešní Extraligy družstev je vskutku pozoruhodná: Marek Hajdovský zahrál náběh 142, zřejmě historicky největší náběh dosažený v našich soutěžích! Gratulujeme!!!
27.2. 00:35
MR smíšených dvojic skutečně dospělo k finále, a to David Žalman + Veronika Hubrtová vs. Slavo Dorobant + Barbora Řešátková.
26.2. 22:54
MR smíšených dvojic již dospělo téměř k finále...
26.2. 19:08
Z otevřeného MR smíšených dvojic zatím dorazily pouze výsledky skupin, z nichž do DKO postoupily vždy tři dvojice.
26.2. 10:54
Ve finále MR dvojic proti sobě nastoupí Jirka Aust s Jardou Tichým proti Pavlovi a Dominikovi Halamkům, třetí místo získali David Žalman s Veronikou Hubrtovou vítězstvím 6:4 nad Petrem Urbanem s Radkem Kováčem.
25.2. 18:17
Na otevřeném MR dvojic jsou dohrané skupiny, průběh pavouka budeme občas doplňovat pod stejný odkaz.
21.2. 00:43
Po jistých logistických problémech můžeme prezentovat výsledky 1. ligy družstev: Bez prohry vyhrál tým Golden Horn Praha A před 4 týmy s jednou prohrou: Janni´s Harlequ´in Praha, 1. BC Děčín a BC Praha B a C.
20.2. 14:44
Jako první z včerejška přišly výsledky 2. ligy družstev, byť s nějakými číselnými problémy, které ovšem nemají vliv na to hlavní: Vyhráli Delta Brno Lakers s jedinou prohrou před týmy  Harlequ´inem Praha E a BC Praha D, které nabraly po dvou prohrách.
19.2. 23:43
V rozlosování ligových soutěží týmů bylo uvedené chybné datum 3. hracího dne 1. ligy - správně je samozřejmě neděle 11.3.!
19.2. 19:59
Máme zde podrobné výsledky včerejšího 1. hracího dne Extraligy družstev, kterým bez jediné prohry prošly týmy BC Praha A a Delta Brno Mix.
17.2. 14:18
Pro jistotu upozorňujeme, že 2. liga družstev se hraje v Harlequ´inu, nikoliv v Řipské, jak bylo původně plánováno a ohlášeno. Místo ní se v Řipské hraje část 1. ligy.
Omlouvám se, že jsem si při změně místa neuvědomil, že v kalendáři zůstalo uvedené původní přiřazení. K.W.

Seznam přihlášených na MR obsahuje i výčty dvojic a smíšených dvojic!

15.2. 22:02
Do stránek jihočeské, jihomoravské a slovácké oblasti byly doplněny chybějící výsledky...
14.2. 19:30
Do zveřejněného rozlosování ligových soutěží týmů se vloudila chybička: v 1. lize byli pro první hrací den prohození ředitelé. Správně bude v Balabušce Petr Fikais a v Řipské Martin Volf.
14.2. 17:41
Po uzávěrce přihlášek do ligových soutěžích týmů byla zjištěna situace, jaká se při tvorbě Soutěžního řádu nepředpokládala a tudíž jím ani není řešena: Do 1. ligy se tolik z nominovaných družstev nepřihlásilo, že už není kým ji doplnit na 16 účastníků, když žádný z přihlášených týmů zbývajících v 2. lize loni ligové soutěže nehrál. Současně se do 2. ligy přihlásilo jen 10 týmů.
Za této situace VV sekce přijal toto mimořádné rozhodnutí: Na základě dlouhodobé výkonnosti hráčů týmu BC Praha C (Zhou, Vobořil, Daněk, dříve extraligová Balabuška C, nyní přihlášení do 2.LT) je toto družstvo kooptováno do 1. ligy družstev. Při tomto rozhodnutí, vyvolaném nestandardní situací v 1. lize družstev, byl vedle kvality předmětného týmu zohledněn i zájem naplnit 1. ligu na plný počet a udržet počet týmů v 2. lize na limitu, který umožňuje odehrát soutěž za jediný hrací den a ušetřit tak zúčastněným týmům čas a hlavně cestovní náklady.

Po vyřešení v.u. situace konečně můžeme zveřejnit rozlosování ligových soutěží týmů. Všechna utkání 2. ligy budou odehrána v jediný den, v neděli 19.2. v Harlequ´inu. V této souvislosti se 1. hrací den 1. ligy hraje výjimečně v Řipské. Všechny soutěže začínají standardně prezentací 10:00 - 10:30. Prosíme o dochvilnost, příp. včasný telefonát řediteli dané soutěže, a upozorňujeme, že všichni hráči jednoho týmu musí mít dresy stejného provedení!

Na letošním Mistrovství Evropy v Lucembursku budou náš svaz reprezentovat Marek Hajdovský a Hanka Kaslová jako vítězové čtyřbojů, Petr Urban jako druhý v 4-boji MR a Tomáš Čermín dle pořadí Extraligy, když David Žalman se účasti vzdal pro problémy s rukou a Honza Suchánek z finančních důvodů. S přihlédnutím k výsledkům soutěží a k aktuální finanční situaci rozhodl VV sekce uhradit prním dvěma jmenovaným kompletní účast a Petrovi přispět částku 15 tis. Kč. Tomáš se ME účastní na vlastní náklady.

Na posledním z řady MR jednotlivců, ve čtrnáctce, vybojoval Marek Hajdovský čtvrtou finálovou čtvrtou účast a zvítězil tak v čtyřboji MR plným ziskem 128 bodů před Petrem Urbanem (81) a Tomášem Čermínem (76), který Markovi zkazil absolutní triumf uštědřením jediné porážky za všechna 4 MR (61:100 v 2. kole A-strany). Gratulujeme Markovi a držíme pěsti na ME!

12.2. 10:31
Výsledky kvalifikace na MR jednotlivců v nekonečné jsou k vidění zde, samotné MR dnes můžete sledovat zde.
9.2. 20:39
VV sekce pool rozhodl o prodloužení uzávěrky na MR dvojic obojího druhu do této neděle, 12.2. takže pokud byste ještě dostali chuť si zahrát, tak neváhejte napsat Petru Fikaisovi. V případě většího zájmu by mohlo dojít k úpravě níže uvedených herních schémat.
7.2. 21:51
Do seznamu účastníků MR jsme doplnili přihlášené dvojice v počtu 20 resp. 11 ks. Hrát se budou 4 resp. 2 skupiny každý s každým, z nichž bude do DKO postupovat vždy po třech dvojicích.

Zde najdete týmy, které se přihlásily do jednotlivých lig...

5.2. 23:12
Na dnešním MR jednotlivců 10-ball se Marek Hajdovský svou třetí finálovou účastí na dosah přiblížil k vítězství ve 4-boji MR, když jeho jediný potenciální konkurent Pavel Zeman dnes utržil pouhých 10 bodů kategorii a při ztrátě 29 bodů jeho jedinou šancí zůstala případná neúčast Marka na MR nekonečné. S Markem dnes do finále postoupil Vojta Daněk, bronz si vybojoval Honza Janata.
4.2. 15:03
Právě jsme zveřejnili výsledky skupin a první odehrané zápasy pavouka kvalifikace na otevřené MR jednotlivců 10-ball.
3.2. 19:22
Připomínáme, že v neděli 5.2. je uzávěrka přihlášek do ligových soutěží týmů a na MR dvojic obojího druhu. Příslušné přihlášky posílejte Petru Fikaisovi nebo svému vedoucímu oblasti. V této souvislosti připomínáme doporučení pro týmové soutěže, obsažené v kap. 6.1.3. Soutěžního řádu: Jakkoliv k hostování v družstvu jiného klubu postačuje čestné prohlášení daného hráče, že jeho mateřský klub nemá proti hostování námitek, je dobré toto mít na papíře.

Tento víkend se hraje otevřené MR jednotlivců 10-ball. Informace ze sobotní kvalifikace bude vzhledem k "tajnému" režimu skupin zveřejňována až po dohrání skupin zde, samotné MR v neděli pak budete moci sledovat zde.

30.1. 16:55
Po konzultacích s představiteli ČSTV a EPBF vydává VV sekce pool+snooker toto stanovisko k problematice zveřejnění informací ke hře o 3. místo na mistrovství ČR:

Rozhodnutí o tom, že se na MR budou hrát zápasy o 3. místo, schválil VVS dne 31.7.2011. V důsledku přehlédnutí při zpracování dokumentů nebyla tato změna vůči dřívější praxi zanesena ani do Soutěžního řádu pro tuto sezónu, ani do obecných propozic k MR (obojí zveřejněno na stránkách ČMBS). Informace však byla hráčům podána v rámci aktuality na stránkách svazu (5.12.2011), v propozicích k otevřenému MR jednotlivců (zveřejněných tamtéž 6.1.2012) a především ústně při zahájení jednotlivých turnajů MR, tzn. každopádně před zahájením zápasů daných MR. Tím VVS splnil svou povinnost jak co do projednání a schválení rozhodnutí kompetentním orgánem (tento aspekt označil jako zásadní právník ČSTV, Dr. Poupě), tak i co do včasnosti poskytnutí informace (zásadní z pohledu konzultantů z řad EPBF - rozhodným okamžikem je zahájení 1. zápasu daného turnaje). Zveřejnění neúplných dokumentů je sice politováníhodné, neporušilo však žádné předpisy ČMBS a nemá vliv na fakt, že rozhodnutí bylo učiněno řádně a příslušná informace byla hráčům poskytnuta jinými cestami. Za své přehlédnutí se na svazových stránkách již omluvil Kristian Walach, člen VVS zodpovědný za publikování diskutovaných dokumentů.

Toto stanovisko bylo odsouhlaseno a schváleno členy VVS dne 30.1.2012.

29.1. 20:12
Na MR nekonečné dnes byla dohrána i dvě finále: V kategorii žen se mistryní ČR stala Hanka Kaslová, v kategorii kadetů si zlato odnesl Bohdan Ivanec.  Příslušná stříbra si odnesli Simona Příbanová a Pepa Nechvíle, bronzy pak Veronika Hubrtová a Calvin Washburn. Třetí dnes odehranou kategorií byli junioři, tam se ve finále utkají stejní finalisté jako v kadetech, a také bronz jde do stejných rukou.

Ve čtyřboji žen zůstal úvod tabulky samozřejmě nezměněný, ale na celkové 4. místo si dnešním 4. místem dopomohla Vlaďka Venhodová, když Ilonu Žalmanovou předstihla o 2 body.

29.1. 12:17
I dnes přinášíme aktuální průběh MR nekonečné žen, kadetů a   juniorů.  

Včerejší MR již shrnul Pavel Halamka ve svém příspěvku. MR žen definitivně potvrdilo vítězství Veroniky Hubrtové v nominačním čtyřboji o účast na ME, když na druhou Hanku Kaslovou už má 39 bodů náskok, a také třetí místo Simony Příbanové se už nezmění.

28.1. 11:38
Průběh dnešních turnajů MR 10-ball můžete sledovat zde: ženy, kadeti, junioři.  
24.1. 00:15
Přišla nám pozvánka na kvalifikaci na MS 8-ball, která se bude hrát tuto neděli 29.1. v polském Krakově o dva spoty a příspěvek na účast na zmíněném MS. Zájemci, kteří by se turnaje chtěli zúčastnit (na vlastní náklady), nechť se co nejdříve (nejpozději do 26.1.) ohlásí u Kristiana Walacha (dle zaslaných propozic účastníky přihlašuje svaz).

Do pavouka MR jednotlivců 9-ball byly  doplněny chybějící výsledky.

23.1. 14:19
V reakci na upozornění, že v Soutěžním řádu ve specifikaci mistrovství ČR není zanesena hra o 3. místo, VV sekce pool sděluje: Zavedení zápasu o 3. místo na MR bylo rozhodnuto a schváleno před začátkem sezóny. V průběhu zpracovávání dokumentace z více zdrojů nastala chyba a příslušná pasáž nebyla zanesena ani do finální verze SŘ, ani do propozic MR na těchto stránkách. Skutečnost, že se o třetí místo hraje, byla oznámena zde, v aktualitě ze dne 5.12. VV se tímto omlouvá za přehlídnutí.
23.1. 09:34
Telefonická zpráva informuje, že do finále MR jednotlivců 9-ball postoupili Marek Hajdovský a Pavel Zeman a že o třetí místo si zahrají Tomáš Čermín a Honza Suchánek. Chybějící výsledky zápasů ještě nebyly doručeny.
22.1. 17:49
Po dohodě účastnic dnes bylo mimořádně odehráno první finále MR, a to 9-ball žen - důvodem byla plánovaná služební cesta Markéty Mlejnkové v termínu finálového dne. Z nervózního zápasu nakonec vyšla úspěšněji Markéta Mlejnková, když nad Hankou Kaslovou vyhrála 7:6.
22.1. 10:35
Pro jistotu připomínáme, že stále ještě je možnost se přihlásit na ME mužů a žen - EPBF nám prodloužila uzávěrku pro požádání o spoty do pondělka. Zatím se ozval pouze David Žalman.
22.1. 09:34
Hluboko v noci dorazily výsledky včerejší kvalifikace na MR jednotlivců 9-ball, průběh samotného MR budete moci sledovat zde.
16.1. 09:41
Druhý víkend MR přinesl hned 6 turnajů, v sobotu osmičkových, v neděli devítkových:

Nejúspěšnější ženou víkendu se stala Hanka Kaslová se dvěma postupy do finále, v osmičce nastoupí proti Veronice Hubrtové, v devítce proti Markétě Mlejnkové. Třetí místa vybojovaly Simona Příbanová (8-ball) a Veronika Hubrtová (9-ball).

Ještě úspěšněji než Hanka si v mládežnických kategoriích vedl Bohdan Ivanec, který díky účasti v kategorii kadetů i juniorů postoupil do tří finálových zápasů proti Aleši Heroutovi (obě kadetská finále) a Josefu Nechvílemu (J8). Aleš Herout ke dvěma finálím získal dva bronzy v obou juniorských disciplínách. Calvin Washburn má na účtu 1 finále (J9) a jeden bronz (+ 2 čtvrtá místa), J. Nechvíle k finále přidal jeden bronz. Posledním zatím nejmenovaným účastníkem finálí je Tomáš Zajíček (J9).

10.1. 18:33
Zítra, tj. ve středu 11.1. od 18:00 bude na stanici NOVA Sport k vidění 40-minutová reportáž z nedělního MR jednotlivců 8-ball, opakování viz příspěvek ve fóru.

Na žádost hráček byl začátek MR žen posunut na 11:00. Live-stream bohužel nemůžeme nabídnout, ale průběh budete moci sledovat alespoň v online-pavoucích na našich stránkách (8-ball, 9-ball) a většinu zápasů dodatečně shlédnout jako videozáznamy.

8.1. 23:46
V pozdních večerních hodinách skončilo první dějství letošní série Mistrovství České republiky v poolbilliardu. Do finále MR jednotlivců 8-ball se probojovali Petr Urban a Marek Hajdovský, o třetí místo se v doplňkovém termínu utkají Adam Houdek (4:8 Urban) a Pavel Zeman (7:8 Hajdovský).

Příští víkend se v brněnské Deltě setkají ženy a v pražském Harlequ´inu kadeti a junioři na MR 8-ball a 9-ball. Připomínáme, že mládežnické MR je otevřené, tzn. zájemci mohou přijít přímo na prezentaci od 10:00 do 10:30. Podmínkou účasti je členství v ČMBS (lze vyřídit na místě), oblečení dle code B (viz Výsledky a informace) a 100 Kč startovné za každou disciplínu. Předběžné přihlášky na adresu Pavla Halamky vítány.

6.1. 10:15
Pro účastníky kvalifikace na MR jednotlivců 2012 jsme pro jistotu sestavili všechny potřebné informace do jednoho dokumentu.
5.1.2012 12:57
V našem kalendáři byly v souvislosti se změnami termínů mezinárodních akcí provedeny tyto změny: Mistrovství ČR týmů bylo přesunuto na 17.3., oba termíny MR seniorů (včetně uzávěrky přihlášek) o týden dozadu (24.-25.3, 31.3.-1.4), stejně tak Finálový den (21.4.).
Nově se objevily termíny Mistrovství východoevropských zemí od 12. do 15. dubna v Polsku a příslušná kvalifikace u nás dne 18.3., jejíž propozice ještě doplníme.
Dále byla prodloužena uzávěrka přihlášek na baráže jednotlivců, a to až na 22.4.

V souvislosti s blížící se uzávěrkou žádostí o spoty na ME mužů (20.1.) vyzýváme všechny zájemce, kteří by se ME chtěli zúčastnit na vlastní náklady, aby se co nejdříve ohlásili u Kristiana Walacha. Pro připomenutí: Svaz hradí účast na ME vítězům extraligového 4-boje a čtyřboje MR. Je-li to stejná osoba, přejde spot MR na dalšího v pořadí 4-boje MR, ten si ovšem už musí účast uhradit. Ostatní volné spoty může svaz přidělit dalším zájemcům dle pořadí extraligového 4-boje, kteří si účast zaplatí. Dostane-li zájemce spot přidělený, je povinen jej zaplatit i v případě neúčasti (pokud jej nevyužije jiný zájemce). Každý zájemce ale musí počítat s tím, že nemusí od EPBF dostat všechny požadované spoty. Stejný princip platí i pro ženy s tím, že svaz hradí vítězce kombinovaného 4-boje ligy žen + MR 50% účasti, ostatní zájemkyně jedou na vlastní náklady.
Letos se v rámci ME opět hraje týmová soutěž. VV z finančních důvodů rozhodl, že tuto soutěž neobsadí, nicméně se zájemci/zájemkyně mohou soutěže týmů zúčastnit na vlastní náklady. Podrobné informace k ME najdete zde.

Další pozvánka zve na 2012 EBC Mixed Cup, na kterém si v polském městě Kielce o víkendu 25.-26.2. změří síly smíšené dvojice. Zájemci nechť se přihlásí u Kristiana Walacha, za náš svaz se může zúčastnit jedna, možná dvě dvojice (na vlastní náklady).

A poslední pozvánka láká na oslavu 15. narozenin Balabušky o víkendu 28.-29. ledna, na kterou je nutno se přihlásit do 26.1. Navíc k informacím z plakátu přišlo upozornění, že při účasti více než 10 lidí ze stejného klubu tito platí startovné pouhých 200 Kč.

  Novější       Starší