Téma:  MEJ   
Autor:  Tomáš Onderek      Datum: 10.08.2014,  10:52      

Ve dnech 10-16.8 2014 se ve Slovinském Portoroži uskutečnilo Mistrovství Evropy juniorů, kadetů a dívek. Na tomto ME nás reprezentovali 4 hráči a to v kategorii U17 Gulik, Zajíček a Diviš a v kategorii U19 Pepa Nechvíle.

Pojďme se krátce podívat na výsledky:

Jako první se hrála disciplína 14.1 nekonečná: Nechvíle nastupuje proti hráči z Ukrajiny Nykyta Pavelko. Od začátku zápas kontroluje a vyhrává jej 100:55. Vychází mu i další zápas kdy přehrává Belgičana Brama Verleye 100:37 s nejvyšším náběhem 18 koulí. Ve fázi single elimination last 32 však Pepa naráží na poláka Statkiewicze. Za stavu 93:72 pro poláka dělá Statkiewicz chybu ale Pepa zahrává pouze deset koulí a následně čelí dohrávce a vypadává z disciplíny 14.1 nekonečná na 17 místě. Asi největším favoritem byl Němec Joshua Filler, který téměř v každém zápase zahrál break přes 40 koulí. Svou roli potvrdil a turnaj vyhrál.

Jelikož kadeti mohou hrát pouze tři disciplíny, pouze na 8ball, 9ball a 10ball..

10ball.
V prvním kole Zajíček, Diviš i Gulik prohrávají své zápasy a jsou v B straně. Tam i svůj druhý zápas prohrává Michal Gulik a tato disciplína pro něj končí. Honza Diviš prohrává s Italem Perooccem již 4:1 ale zabral a stav otočil na 6:4. Zajíčkův zápas byl o poznání jednoznačnější a Tom přehrává Itala Buratelliho 6:2. Ve druhém kole B strany opět oba své zápasy vyhrávají, Zajíček vedl 5:3 když soupeř z Chorvatska srovnal na 5:5 ale v poslední hře Tom využil i rady Toma Elise, který úzce spolupracuje se sportovním psychologem a tyto rady proměnil ve vítězství.
V boji o návrat na pravou stranu pavouka ale oba hráči prohrávají a i pro ně desítka končí a mohou jít společně odpočívat na prosluněné pláže nedaleko hotelu Bernadin.

Pepa Nechvíle v desítce prohrává oba dva zápasy. Tato disciplína nebyla jeho nejšťastnější.

Devítka, první kolo kadeti a opět tři prohry v prvním kole turnaje. Zatím co Honza Diviš prohrává 7:4 ve druhém kole, Michal s Tomem mají volný los, který je posílá do druhého kola kvalifikace. Tam Michal prohrává 7:1 a Tom ještě drží české naděje a poráží Paola Prosdocima z Itálie 7:5.
V dalším kole ale dostává kanára od Fina Kokkonena a i on se loučí z devítkou.

Pepa Nechvíle poráží Bulhara Spasova, finalistu disciplíny 14.1 nekonečná v poměru 8:6.
V kvalifikaci o single KO poráží Berka Soykaru z Turecka a los mu přisoudil Antona Zlateva, který jej poráží vysoko 8:1. Další 17. místo pro Pepu.

Poslední disciplína 8ball a jako by to bylo pravidlem, prohra všech kadetů v prvním kole.
Ve druhém kole B strany dochází k vyřazení Gulika a Diviše, Zajíček jde dál díky volnému losu.
Tam však podléhá Benu Dvanovi a končí v osmičce i on. Naši Polští sousedé zde měli v semifinále hned 3hráče a finále bylo čistě Polské. Lepším v něm byl Daniel Maciol z Katowic.

Pepa Nechvíle rozehrál osmičku také ne moc dobře když v prvním kole prohrává s Aliaksandrem Hapeyeu 7:2 a nevychází mu ani opravný pokus v B straně a turnaj i celé ME pro něj tímto končí.

Naši kadeti ještě hráli družstva, kde porazili tým Dánska 2:1 ale vzápětí podlehli Kypru a Norsku.

Chtěl bych všem našim reprezentantům poděkovat jménem svým i jménem VV ČMBS za vzornou reprezentaci a popřát jim mnoho úspěchů v budoucích soutěžích, turnajích ale i v soukromém životě .

V těchto dnech probíhá v místě konání ME seniorů, kde nás reprezentuje Ilona Žalmanová a my všichni netrpělivě očekáváme nějaký ten cenný kov pro naše barvy. O vývoji budeme informovat.
Za VV ČMBS pool Tomáš Onderek


----------------------------------------
        
----------------------------------------
Žádné
----------------------------------------