Zpravodajské a diskusní fórum
 Mistrovství Evropy 2014, Kyrenia, Severní Kypr, 30.3.-9.4.2014


Zprávy o průběhu šampionátu a komentáře návštěvníků našich stránek

Tabulky a pavouky se zvýrazněním zápasů našich hráčů (vč. časů), Oficiální stránky ME
Živé zpravodajství: stavy zápasů

     Nápověda    
      
----------------------------------------
        
     Celkem 11 řetězců, zobrazeno: 1 - 11 v uspořádání podle data poslední odpovědi
----------------------------------------
08.04.2014,  20:13:   o  A je konec. - Tomáš Onderek  (08.04.2014,  20:13, Odp: 0)   Odpovědět    
            Ano. Mistrovství Evropy 2104 je za námi. Poslední disciplínou, která se odehrála byla devítka. Bohužel ani tady nám štěstí nepřálo a soupeři byli většinou o malinko lepší. V prvním kole to vypadalo nadějně když si Roman poradil s Dánem Kristiansenem Vegarem. Ten po té, co se do Dánska přestěhoval Niels Feijen má vynikajícího sparinga a ve společných trénincích jej často poráží. Honza Suchánek podlehl v prvním kole Janu Kellerovi 5:9 a Davida doslova ugriloval Portugalec Joao Grilo v poměru 3:9.

Následující zápasy nám však radost neudělaly a museli jsme sledovat prohru Romana proti vítězi Ostravského Blackpool OPEN Holanďanovi Marco Teutcherovi.
V B straně pavouka David Žalman dostává poslední šanci pokračovat v turnaji. Jako stéblo pověstnému topícímu se mu však bylo podáno tágo z rukou mistra světa Darrena Appletona. David se jej sice chopil ale za stavu 4:4 bohužel neodolal tlaku a jak sám na sociální síti Facebook uvedl, hrál spíše proti jménu. Jo ta dokola omílaná hlava :) Všichni ji máme, někdo od přírody silnější, někdo slabší. Každopádně dá se na tom pracovat a psychiku systematicky zdokonalovat. Ale to jsme odbočili. Čekal nás totiž ještě jeden zápas v kategorii mužů a to boj Honzy Suchánka v B straně. Ten poráží Samiho Koilu a jde o o kolo dál. Hill - Hill match jsme sledovali v zápase Romana proti hráči s přezdívkou Maharadža Imranu Majidovi. Bohužel koncovka patřila Britovi a Roman na ME končí. V tu chvíli už to nevypadalo růžově ani s Honzou. Turek Cem Govercim pomstil svého kolegu a porazil našeho zkušeného matadora 9:6.

Verča v prvním kole devítkového turnaje rozdrtila Francouzku Titaux 7:1. V tu chvíli si na ni brousila zuby Oliwka Czuprynska která ji hned v příštím kole povolila uhrát pouhé dva body. Verča hned další zápas podléhá vynikající Naltalii Seroshtan a působení české reprezentace končí.

Nastal čas se opět vrátit k tvrdému tréninku a pokusit se uspět na jednom z dalších ME v budoucnu.. Největší úspěch na ME zařídil svým způsobem i pro nás Jakub Koniar. O tom ale v samostatném článku po jeho návratu. :)
02.04.2014,  20:13:   o  10Ball ME - Tomáš Onderek  (02.04.2014,  20:13, Odp: 0)   Odpovědět    
            Tak a je za námi další disciplína, tentokrát 10ball neboli česky desítka. Po disciplíně 14.1 nekonečná, která pro naše reprezentanty byla spíše nepodařená se pojďme společně podívat na výsledky nejen naší výpravy. V prvním kole mužské části turnaje má Roman a David volný los. Honza Suchánek ve svém zápase proti Finovi s typickým finským jménem Abbas Al-Marayati vyhrává hned první partii zápasu. Bohužel to byla i poslední partie, která šla na Honzův účet a Fin jej jednoznačně přehrává poměrem 8:1. V druhém kole byl los nepříliš štědrý k Davidovi a na "rozehřátí" mu nadělil finalistu čtrnáctkového turnaje momentálně hrajícího s hustým plnovousem Nicka vd Berga. David podléhá 8:1 a bude muset rozhodně něco změnit, aby pro něj toto mistrovství nedopadlo tragicky. Roman se s Italem Benvenutem dostal do nepříjemné situace když prohrával 1:3 ale brzy dokázal stav srovnat a od té doby už v zápase dominoval a byl to on, komu se jako prvnímu na počítači rozsvítila osmička. Druhou a poslední šanci na postup do last 64 dostali Honza s Davidem ve druhém kole. Proti Honzovi stál Guilherme Sousa mladý a výborně hrající Portugalec. Honza však nezachytil začátek utkání a prohrává 5:8. V tu chvíli o pár stolů dál zaznělo pomyslné ale velice razantní "A DOST!!!" David Žalman frustrovaný posledními neúspěchy jak na České poolové tour tak na turnajích jako Best of East nebo čtrnáctce na ME něco změnil. Jeho frustrace a dočasné neúspěchy byly způsobeny malou avšak zásadní změnou postoje a míření. Nicméně před tímto zápasem vše konečně zapadlo tam kam patří a ke stolu nastoupil David Žalman, kterého všichni známe. David za necelých padesát minut doslova rozstřílel svého soupeře Christiana Grasera 8:1 když v celém zápase udělal dvě chybičky. Roman Hybler poráží v last 64 programátora mimo jiné online systému, na kterém se řídí monster turnaj Ardennen cup Švýcara Pascala Nydegera 8:6 a jde mezi nejlepších 32. David měl los o poznání těžší. Čekal na něj mistr Evropy z roku 2012 v 8ball Mario He z Rakouska. Davidův nástup do zápasu byl famózní a za nedlouho byl stav 4:0. Mario je ovšem velice zkušený hráč, který tlaku čelí velice dobře a tak se skóre vyvíjelo zajímavě. David se dostal již do vedení 6:3 ale po nevynucených chybách Mario dokázal srovnat na 6:6. V ten moment je velice těžké udržet koncentraci ale David to dokázal a následující dvě desítky zmizely v kapsách vždy po akci jeho nové špice a Mário se tak díky našemu borci musel nedobrovolně s turnajem 10ball rozloučit. Cenný skalp však vystřídala studená chorvatská sprcha v podobě zápasu proti Marko Lisničovi. Výsledek 8:0 napovídá, že na co Marko sáhl, to vyšlo. Tento zápas se Davidovi nepovedl nicméně před nadcházejícími dvěma disciplínami nám svitla naděje na dobré výsledky. Roman v nejlepší 32 prohrává svůj zápas s Bulharem Stanimirem Ruslanovem a pro naše reprezentanty tak turnaj končí a jedinou desítku, kterou si na místě mohou ještě dát bude buďto ta v disciplíně 8ball a nebo ta zlatavá.

V ženském turnaji nás reprezentuje Veronika Hubrtová. V prvním kole prohrává 6:2 s Chorvatkou se zajímavým jménem Zrinka Antonijevič. Nevím proč ale naši raději prohrávají s relativně slabšími soupeři a ty silné naopak porážejí. Veronika to ukázala hned v dalším kole, kde vystavila turnajovou stopku vynikající Holanďance Melise Rademakers. Verča má taky ráda drama a tak tento zápas vyhrála nejtěsnějším rozdílem 6:5 stejně jako následující proti Titaux Severine z Francie.V kvalifikaci o last 16 však prohrává 6:4 s Portugalkou Franco Vania a i pro ni končí desítkový turnaj a začíná krásný odpočinek na prosluněné pláži.

S našich slovenských bratrů se nejlépe opět prezentoval Kubo Koník Koniar když se do last 64 kvalifikoval nekompromisně výsledky 8:0 a 8:1 ale zápas proti Norovi Lyngovi mu nevyšel. Na Milana Klobučníka dokonce zavolali dost sporně časového rozhodčího.

Asi největší zajímavostí alespoň pro mně je výkon Holanďana Iva Aartse. Při mých docela častých cestách do Holandska jsem měl možnost sledovat herní vývoj Iva pod vedením talentcoache Alexe Lelyho. Ve skupině mladých talentů by nikdo netipoval, že právě on bude mít v budoucnu nejlepší výsledky. Ivo je neskutečný dříč a velice zodpovědný a skromný člověk. Momentálně hraje finále proti Davidu Alcaide ze Španělska. V last 8 poráží zlatého chlapce ze čtrnáctky Nielse Feijena. Mimo to, že tito dva se setkávají docela pravidelně při trénincích, turnajích nebo týmových akcích, tento zápas měl velice zvláštní podtext. Šlo totiž o medaili a ta má absolutně jinou hodnotu, než by ji vyhrál třeba někdo z Čechů. Proč? Díky medaili na ME totiž každý Holanďan získává tzv. olympic A status. Toto ohodnocení znamená to, že hráč je profi sportovec a za to, že trénuje a hraje bere pravidelný měsíční plat. Nick i Niels docílili těchto statusů díky finále již ve čtrnáctce. Jen pro informaci, v tomto zápase se jednalo o něco přes zhruba půl milionu korun :) I přesto si myslím, že zde není prostor pro spekulace a že Niels je velice poctivý sportovec a Ivo neskutečně silný hráč.

Finále právě začalo a já přestože znám dobře oba sympatické finalisty přeji přeci jen více Ivovi. Zaslouží si titul opravdu jako nikdo. Navíc Davidovi už se doma třpytí dvě zlaté a dvě bronzové medaile.


Přeji vám hezký večer, našim reprezentantům děkuji za pěkné zážitky a přeji jim hodně štěstí, zdravím a fandím i našim bratrům v boji ze Slovenska.

Myslím,, že se ještě máme na co těšit.

01.04.2014,  10:06:   o  David Žalman - Pavel Halamka  (01.04.2014,  10:06, Odp: 0)   Odpovědět    
            Řekl bych, že má David v 10 ball tak trochu "volný los"....
01.04.2014,  08:43:   o  Resumé po první disciplíně - Tomáš Onderek  (01.04.2014,  08:43, Odp: 0)   Odpovědět    
            Další den ME 2014 je za námi a společně s ním i první disciplína 14.1 nekonečná. Našim se zde moc nedařilo. David Žalman si na rozehrání vylosoval německou legendu Ralfa Souqueta. Zápas skončil na dva náběhy 16:100 z pohledu Davida a ten se přesouvá do B strany pavouka kde naráží na rusa Konstantina Stepanova. Kdo jej zná ví, že tento hráč je jeden z nejlépe technicky vybavených hráčů na poolové scéně a jeho výsledky to jen dokazují. David tento zápas prohrává 56:100 s největším náběhem 18 bodů. Honza Suchánek se díky volnému losu posouvá o kolo dál kde na něj čeká Chorvat Marko Lisnič. Po vyrovnaném začátku za stavu 29:56 Marko zahrává náběh 41 a o 3 koule později posílá Honzu do B strany pavouka. Tam Honza po velice tuhém boji podléhá Finovi Livonenovi v poměru 74:100. Třetím zástupcem našeho výběru je Roman Hybler. V prvním dramatickém zápase se Švédem Larssonem se jednalo doslova o přetahovanou. V koncovce Roman chybuje na 98 a pouští soupeře na stůl. Ten má v tu chvíli 90 ale zahrává pouhé dva body a Roman si připisuje první vítězství pro český tým na letošním ME. V dalším kole Roman hraje ve větší pohodě a poráží Nora Madsena 100:32 a posouvá se do fáze Single elimination last 64 kde na něj nečeká nikdo jiný než čtrnáctkový specialista Holanďan Niels Feijen. Roman hraje výborně až přichází taktická bitva za stavu 113:101 pro našeho borce. Z této lépe vyšel Niels a dvaceti čtyř bodovým breakem dotáhl toto drama do vítězného konce.

Svůj turnaj v disciplíně 14.1 rozehrály i ženy a tam mám v ohni jedno velice nadějné želízko v podobě Veroniky Hubrtové. Ta po volném losu a skreči soupeřky musela na svůj první duel čekat a jako odměnou za toto čekání jí byla jedna z nejlepších polských hráček Kasia Wesolowska, která breaku 16, 21, 13 a 11 nedala Verči šanci a zápas vyhrála v poměru 75:20. V kvalifikaci o last 16 ale Veronika ukazuje svou kvalitu a v dramatickém zápase doslova urvala vítězství nad Natalii Seichter v poměru 75:71 a probojovala se tak mezi nejlepších 16 hráček turnaje. Zde ale prohrává z Kamilou Khodajeva a i pro ni tato disciplína končí.

Dnes začíná turnaj 10ball, kde na naše hráče čekají tito protivníci.

Žalman - Nick vd Berg / Staab
Suchánek - Al-Marayati, Abbas
Hybler - Benvenuto, Antonio/Bartoccioni, Gregory
Hubrtová - Antonijevic, Zrinka

Držme našim palce!

Turnaj 14.1 a první medaili a pohár z tohoto ME ukořistil Holanďan Niels Feijen. Jako zajímavost bych rád podotkl, že jediný, kdo jej na cestě za titulem dokázal porazit je náš slovenský kamarád Jakub Koniar. Vzhledem k tomu, že Niels vloni a letos dokázal zahrát break 416 a několik breaků vysoko nad 200 je toto opravdu cenný skalp. V semifinále se pak potkali Vd Berg s Kaplanem a Niels Feijen se Sniegockim takže čistě Holandsko - Polské finále. Toto jasně vypovídá o systematické práci na poli tréninku a sportovního vzdělávání v obou těchto zemích. Společně se ženami pak poláci získali z 8 možných za první disciplínu přesně polovinu, tedy 4 medaile!!

Velice krásný výkon předvedl i Albin Ouschan. Vyhrál své zápasy 100:-1 a 125:0... Zastavil jej až semifinalista Tomasz Kaplan

Jako perličku bych zde ještě uvedl můj včerejší rozhovor s polským cuemakerem Mariuszem Witosem. Ten mi sdělil že nedávno dělal rekonstrukci špice Tomka Kaplana. cituji "On ten blázen má všecko na párku.....Kdybys viděl, s čím hrál.... Dovedeš si představit, že poslední titul Mistra Evropy v 14.1 vyhrál se zlomenou špicí???" :)

No jde vidět, že i tak se dá :DPřeji hezký den a držte palce.


31.03.2014,  23:54:   o  Veronika Hubrtová - Daniel Pokrývka  (31.03.2014,  23:54, Odp: 0)   Odpovědět    
            Ahoj,

Vy, co jste na Facebooku, sledujte první minuty tohoto videa věnované Veronice Hubrtové.

https://www.facebook.com/photo.php?v=607856379304501&set=vb.354893951267413&type=2&theater
31.03.2014,  08:29:   o  Nekonečná a Roman Hybler - Pavel Halamka  (31.03.2014,  07:10, Odp: 1)   Odpovědět    
            Dokáže mi někdo vysvětlit, proč má Roman Hybler v zápasovém zápisu za stavu 90:71 najednou -2? Uprostřed hry? V jednom náběhu! Který faul je uprostřed hry za -2?
=> Poslední odpověď: A druhá otázka k zápasu s Feijenem: - Kristian Walach (31.03.2014,  08:29)    Reagovat     
Sledoval jsem pouze skóre, protože nemám stream a tak nevím, co se stalo: Za stavu myslím 90:něco pro Romana se stav Feijena najednou změnil o -16 bodů (na 56 nebo 54, nevím, a snad současně Romanův na 88) - OK, myslel jsem si, třetí faul. Ale v zápisu tohle není. Viděl to někdo nebo jsem měl mžitky z únavy? Dík...
31.03.2014,  00:41:   o  Už je rozlosovaná desítka! - Kristian Walach  (31.03.2014,  00:41, Odp: 0)   Odpovědět    
            Mrkněte do pavouků...
31.03.2014,  00:31:   o  První den je za námi - Kristian Walach  (31.03.2014,  00:05, Odp: 1)   Odpovědět    
            Bohužel přinesl vyřazení všech našich mužů. Nejdéle bojoval Roman Hybler, který po dvou vítězstvích podlehl za čarou až v samém v závěru 3,5-hodinového zápasu Nielsu Feijenovi 115:125. Honza Suchánek i David Žalman šli "A-B", přičemž ovšem David měl přetěžké soupeře: žijící legendu Souqueta a ruského fenoména Stepanova.

Zítra v 8:00 našeho času se Veronika Hubrtová, která po volném losu a skreči soupeřky prohrála na konci A-strany 20:75 s Polkou Wesolowskou, jednou z favoritek, pokusí proti Holanďance Seichterové o postup za čáru, tj. mezi nejlepších 16 hráček. Držme pěsti!

A jedna pozoruhodnost: Albin Ouschan po úvodním faulu soupeře zahrál během 50 minut na jediný náběh 100 bodů - zápas skončil 100 : -1 :-)
=> Poslední odpověď: Albin - Dávid Erös (31.03.2014,  00:31)    Reagovat     
A v dalším zápase zahrál náběh 125 na drc :)
30.03.2014,  09:17:   o  Casovy posun - Lukáš Marek  (30.03.2014,  09:17, Odp: 0)   Odpovědět    
            Zdravim,
nechci plasit, ale Severni Kypr je o 1 hodinu pred nama. Takze zatim to i podle casovych rozpisu vypada tak, ze vypsane zapasy treba od 9:00, se zacinaji hrat dle naseho casu uz v 8:00! Nic na tom nemeni fakt, ze se menil v noci cas. To u nich taky.
29.03.2014,  18:21:   o  Právě bylo zveřejněno nalosování nekonečné - Kristian Walach  (29.03.2014,  18:21, Odp: 0)   Odpovědět    
            Link na přehledné pavouky a tabulku zápasů najdete v záhlaví fóra!
28.03.2014,  22:03:   o  Vítáme ke zpravodajství z Mistrovství Evropy 2014 - Kristian Walach  (28.03.2014,  22:03, Odp: 0)   Odpovědět    
            Srdečně vítáme ke zpravodajství z Mistrovství Evropy 2014, na kterém nás reprezentují Veronika Hubrtová, Roman Hybler, Jan Suchánek a David Žalman, a těšíme se na Vaše příspěvky.
----------------------------------------