Téma:  Resumé po první disciplíně   
Autor:  Tomáš Onderek      Datum: 01.04.2014,  08:43      

Další den ME 2014 je za námi a společně s ním i první disciplína 14.1 nekonečná. Našim se zde moc nedařilo. David Žalman si na rozehrání vylosoval německou legendu Ralfa Souqueta. Zápas skončil na dva náběhy 16:100 z pohledu Davida a ten se přesouvá do B strany pavouka kde naráží na rusa Konstantina Stepanova. Kdo jej zná ví, že tento hráč je jeden z nejlépe technicky vybavených hráčů na poolové scéně a jeho výsledky to jen dokazují. David tento zápas prohrává 56:100 s největším náběhem 18 bodů. Honza Suchánek se díky volnému losu posouvá o kolo dál kde na něj čeká Chorvat Marko Lisnič. Po vyrovnaném začátku za stavu 29:56 Marko zahrává náběh 41 a o 3 koule později posílá Honzu do B strany pavouka. Tam Honza po velice tuhém boji podléhá Finovi Livonenovi v poměru 74:100. Třetím zástupcem našeho výběru je Roman Hybler. V prvním dramatickém zápase se Švédem Larssonem se jednalo doslova o přetahovanou. V koncovce Roman chybuje na 98 a pouští soupeře na stůl. Ten má v tu chvíli 90 ale zahrává pouhé dva body a Roman si připisuje první vítězství pro český tým na letošním ME. V dalším kole Roman hraje ve větší pohodě a poráží Nora Madsena 100:32 a posouvá se do fáze Single elimination last 64 kde na něj nečeká nikdo jiný než čtrnáctkový specialista Holanďan Niels Feijen. Roman hraje výborně až přichází taktická bitva za stavu 113:101 pro našeho borce. Z této lépe vyšel Niels a dvaceti čtyř bodovým breakem dotáhl toto drama do vítězného konce.

Svůj turnaj v disciplíně 14.1 rozehrály i ženy a tam mám v ohni jedno velice nadějné želízko v podobě Veroniky Hubrtové. Ta po volném losu a skreči soupeřky musela na svůj první duel čekat a jako odměnou za toto čekání jí byla jedna z nejlepších polských hráček Kasia Wesolowska, která breaku 16, 21, 13 a 11 nedala Verči šanci a zápas vyhrála v poměru 75:20. V kvalifikaci o last 16 ale Veronika ukazuje svou kvalitu a v dramatickém zápase doslova urvala vítězství nad Natalii Seichter v poměru 75:71 a probojovala se tak mezi nejlepších 16 hráček turnaje. Zde ale prohrává z Kamilou Khodajeva a i pro ni tato disciplína končí.

Dnes začíná turnaj 10ball, kde na naše hráče čekají tito protivníci.

Žalman - Nick vd Berg / Staab
Suchánek - Al-Marayati, Abbas
Hybler - Benvenuto, Antonio/Bartoccioni, Gregory
Hubrtová - Antonijevic, Zrinka

Držme našim palce!

Turnaj 14.1 a první medaili a pohár z tohoto ME ukořistil Holanďan Niels Feijen. Jako zajímavost bych rád podotkl, že jediný, kdo jej na cestě za titulem dokázal porazit je náš slovenský kamarád Jakub Koniar. Vzhledem k tomu, že Niels vloni a letos dokázal zahrát break 416 a několik breaků vysoko nad 200 je toto opravdu cenný skalp. V semifinále se pak potkali Vd Berg s Kaplanem a Niels Feijen se Sniegockim takže čistě Holandsko - Polské finále. Toto jasně vypovídá o systematické práci na poli tréninku a sportovního vzdělávání v obou těchto zemích. Společně se ženami pak poláci získali z 8 možných za první disciplínu přesně polovinu, tedy 4 medaile!!

Velice krásný výkon předvedl i Albin Ouschan. Vyhrál své zápasy 100:-1 a 125:0... Zastavil jej až semifinalista Tomasz Kaplan

Jako perličku bych zde ještě uvedl můj včerejší rozhovor s polským cuemakerem Mariuszem Witosem. Ten mi sdělil že nedávno dělal rekonstrukci špice Tomka Kaplana. cituji "On ten blázen má všecko na párku.....Kdybys viděl, s čím hrál.... Dovedeš si představit, že poslední titul Mistra Evropy v 14.1 vyhrál se zlomenou špicí???" :)

No jde vidět, že i tak se dá :DPřeji hezký den a držte palce.


----------------------------------------
    
----------------------------------------
Chyba při načtění jména osoby
Chyba 1064: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 2

Zapište text své odpovědi na zobrazený příspěvek. Po stisknutí tlačítka "Zobrazit" se příspěvek zobrazí tak, jak potom bude uveden ve fóru. Zkontrolujte, zda obsah je v pořádku, po odeslání pomocí "Uložit" již nelze text opravit.

Téma:   Prosím vyplnit!

Autor:   Prosím vyplnit!

Text příspěvku:   

POZOR! Po stisknutí tlačítka "Uložit" vyčkejte, dokud se nezobrazí aktualizovaný seznam příspěvků! Při předčasném ukončení prohlížeče může dojít k přerušení zpracování a ztrátě Vašeho příspěvku.