Extraliga jednotlivců Podzim 2013

 Poslední aktualizace: 30.11.2013 21:25

                                                                                

                                                

 Datum: 28.9.2013

                                 

    Sobotního prvního kola extraligy v osmičce se zúčastnilo 30 hráčů. Největším překvapení turnaje byli Petr Jelínek z Delty Brna a Petr Kavan z Casablanky Tábor. Tito dva hráči, aniž by věděli, že dosáhnou v prvním kole extraligy velikého úspěchu, se spolu utkali již v prvním kole, kdy Petr Kavan vyhrál 8:3. Poté Petr Jelínek předvedl pět vítězných zápasů za sebou až do semifinále, kde opět narazil na Petra Kavana. Prohrál stejným výsledkem jako v prvním kole (3:8) a obsadil výborné třetí místo.

  Před turnajem patřili k favoritům hráči, kteří chtějí ve čtyřboji bojovat o dvě místa na Mistrovství Evropy, a to David Žalman z MPC Pardubice, Petr Urban z DUNS Benátky nad Jizerou, Jan Suchánek z Casablanky Tábor, Dávid Erös a Tomáš Čermín z Billard Centrum Praha a vítěz loňské základní disciplíny 8-ball - Jindřich Bohůnek z Delty Brno. Svou roli favoritů potvrdili a téměř všichni se dostali až do čtvrtfinále. Výjimkou byl Tomáš Čermín, který prohrál na konci B-strany s Petrem Jelínkem (5:6). David Žalman se na konci A-strany utkal s Janem Janatou (7:8) a Jan Suchánek se ve druhém kole utkal s Petrem Kavanem (7:8) - oba se museli probíjet B-stranou pavouka.

  V prvním čtvrtfinále proti sobě nastoupili dosud neporažený Jindřich Bohůnek a Jan Suchánek. Jan Suchánek i přes viditelné zdravotní potíže zvítězil 8:6 a postoupil do semifinále proti Petrovi Urbanovi, který porazil v ten den špatně hrajícího Davida Žalmana (8:6). Petr Urban vedl již 5:0 a nedal lehkou kouli na 6:0. Toho využil David Žalman a začal snižovat náskok soupeře, ale za stavu 6:7 nedohrál lehký stůl a prohrál 6:8.

  V dolní části pavouka poráží skoro bezchybný Petr Kavan Jana Janatu 8:4 a Petr Jelínek využívá zbytečné chyby, kterou Dávid Erös v zápase předvedl, a vítězí 8:6. O prvním semifinále jsem se již zmínil Petr Kavan - Petr Jelínek (8:3). Ve druhém semifinále poráží Petr Urban již unaveného Jana Suchánka (8:3). Ve finále nastupuje v roli favorita Petr Urban proti v ten den výborně hrajícímu Petrovi Kavanovi. Hráli spolu již ve druhém kole a tam vyhrál Petr Urban 8:2. Ve finále ale zvítězil Petr Kavan (8:5) a získává své první vítězství v extralize. Podle výsledků asi v Casablance Tábor potrénovali přes léto nejlépe a získávají první (Petr Kavan) a třetí (Jan Suchánek) místo.

  Hráčům k předvedeným výkonům gratuluji a přeji všem v boji o ME, zahraniční turnaje a volné spoty na ligové turnaje v další sezóně mnoho zdaru!

  Jan Janata, prezident sekce pool