Informace k soutěžím ČMBS a dalším významným turnajům v sezóně Podzim 2013

Historické úspěchy českého poolu:  

 

Celostátní
žebříček
hráčů

Bronzová medaile z Mistrovství Evropy seniorů 2013 pro Ilonu Žalmanovou (10-ball)
Stříbrná a bronzová medaile z Mistrovství Evropy 2009 pro Veroniku Hubrtovou
Bronzová medaile z Mistrovství Evropy seniorů 2009 pro Ilonu Žalmanovou (9-ball)
2. místo týmu BC Hradec Králové na Evropském poháru týmů 2007
Bronzová medaile z Mistrovství Evropy seniorů 2007 pro Ilonu Žalmanovou (8-ball)
Stříbrná medaile z Mistrovství Evropy 2005 pro tým mužů
Bronzová medaile z Mistrovství Evropy juniorů 2005 pro náš tým
Nejlepší umístění českého hráče Romana Hyblera na Mistrovství světa 9-ball 2005
Stříbrná medaile z Mistrovství Evropy seniorů 2005 pro Ilonu Žalmanovou (9-ball)

Výsledky a informace sezóny Podzim 2013:
(neaktivní linky budou aktivovány při publikování prvních výsledků)

Centrální ligové soutěže ČMBS:     Extraliga
Oblastní ligové soutěže ČMBS:   Střední Čechy, Jižní Čechy, Západní Čechy, Severní Čechy, Východní Čechy, Jižní Morava
Turnajové série klubů ČMBS:   Delta Stream

Evidované výsledky předchozích sezón jsou k nalezení v archivu výsledků.

Úvodem jedna prosba: Setkáváte-li se na různých klubových turnajích s novými hráči, informujte je prosím o existenci ligových soutěží ČMBS a odkažte je na naše stránky - neustále zjišťujeme, že potenciální zájemci o závodní hru o našich soutěžích prostě neví, protože je nenapadne se podívat na naše stránky...

Podrobné informace k jednotlivým soutěžím: Ligové soutěže

Všeobecné informace:

Termíny jednotlivých soutěží najdete v kalendáři sekce pool.
Ve věci přihlášek a plateb kontaktujte vedení extraligových soutěží resp. vedoucího příslušné oblastní ligy! Obecné informace k úhradě příspěvků najdete zde. Zejména před začátkem sezóny se ujistěte, že váš klub uhradil klubový příspěvek - v opačném případě se nemůžete soutěží dané sezóny zúčastnit. Nejste-li členem žádného klubu (jednotlivec ČMBS), je nutno včas uhradit příspěvek jednotlivce.
Podrobné informace k soutěžím budou k nalezení v
Soutěžním řádu Podzim 2013.
Všechny soutěže ČMBS a převážná většina turnajů v ČR se hrají podle Světových standardizovaných pravidel a Směrnic WPA (komentář p. Hajdovského)

Na všechny soutěže a turnaje se vztahují všeobecně platné antidopingové směrnice a metody, konkretizace pro soutěže ČMBS najdete zde !!!

Podmínky účasti v soutěžích ČMBS:
Základní podmínkou účasti v soutěžích ČMBS
je členství hráče v ČMBS.
Nejste-li ještě členem ČMBS a chcete se zapojit do soutěží, kontaktujte regionálně příslušného vedoucího oblasti (viz níže uvedená tabulka). Tato podmínka se nevztahuje na turnaje deklarované jako OPEN - tyto nejsou součástí systému svazových soutěží.
Při prezentaci na začátku každého hracího dne soutěže je nutno se prokázat platnou průkazkou ČMBS.
Další podmínkou pro účast v soutěžích ČMBS je zaplacení klubového příspěvku, který byl schválen Valnou hromadou dne 4.1.2009. Klubový příspěvek je splatný k 30. červnu 2012, jeho výše činí jednotně 1500 Kč bez ohledu na počet členů klubu. Při platbě po termínu je klub povinen uhradit 2000 Kč. Hráči klubu, který nezaplatil příspěvek, se nemohou zúčastnit žádné soutěže ČMBS! Hráč - jednotlivec ČMBS, který není členem žádného klubu registrovaného v ČMBS, je povinen uhradit příspěvek jednotlivce ve výši 500 Kč, splatnost je rovněž 30.6.2012; při platbě po termínu uhradí jednotlivec 800 Kč. Zaplacený příspěvek platí pro celou sezónu 2012-2013. Instrukce k placení najdete zde.

Účast v konkrétních soutěžích může být podmíněna dalšími omezeními:
Extraliga
jednotlivců je uzavřená soutěž, tzn. účastní se jí pouze kvalifikovaní hráči. Oblastní ligy jsou otevřené, tzn. může se do nich přihlásit kterýkoliv člen ČMBS splňující případné podmínky pro účast v dané soutěži (věk, pohlaví). Extraliga jednotlivců a oblastní ligy jsou smíšené, tzn. mohou se jich účastnit muži i ženy všech věkových kategorií. 

Přihlášky a zaplacení:
Konečné datum pro přihlášení a zaplacení startovného
pro Extraligu jednotlivců a oblastní ligy je pátek 20. září 2013. Do daného data  musí být částka uhrazená, pak je hráč/tým přihlášen. Nebude-li startovné uhrazeno, nemůže hráč/tým soutěž hrát (bude nahrazen dalším hráčem/týmem z baráže). Startovné se platí dle pokynů uvedených v přihlašovacím formuláři (odkaz na úvodní stránce cmbs.cz), příp. v hotovosti vedoucímu oblasti regionálně příslušnému danému hráči/týmu.

Oblečení:
Pozor ! Oficiální soutěže ČMBS se hrají v dresu code B, není-li uvedeno jinak.

Dres code B:
polo-košile s vyznačením klubu na levé přední straně a na zádech, tmavé společenské kalhoty (ne jeans), černé ponožky a černé polobotky. V týmových soutěžích musí mít všichni hráči polokošile stejného provedení a barvy. Hráči, kteří nejsou členy žádného klubu, startují v polokošili s znakem ČMBS na levé polovině hrudi a nápisem "Českomoravský billiardový svaz" nebo znakem ČMBS na zádech, zbytek oblečení se řídí předpisem dresu code B. Závěrečné turnaje MR se hrají v dresu code B, výjimkou je MR seniorů, které se hraje v dresu code A (jako code B, místo polo-košile je bílá košile, motýlek a vesta s označením klubu
).

Termíny:
Termíny jednotlivých soutěží jsou uvedeny v
kalendáři sekce pool. Není-li vedoucím konkrétní soutěže stanoveno jinak, začínají soutěže ČMBS prezentací od 10:00 do 10:30. Po prezentaci je provedeno rozlosování turnaje daného dne, tzn. pak již není možno se zapojit. Případné zpoždění po 10:30 je nutno co nejdříve ohlásit řediteli dané soutěže (telefonicky přímo nebo prostřednictvím jiné přítomné osoby).
Výjimku z tohoto pravidla tvoří např. některé oblastní ligy, které jsou uzpůsobené podle místních možností. Nestandardní začátky centrálních soutěží jsou uvedeny v
kalendáři, pro oblastní ligy se informujte u vedoucího vaší oblasti.

Kontakty:

Prezident sekce pool+snooker Jan Janata 
Centrální ligy, MR Petr Fikais 
Středočeská oblast (Praha) Pavel Halamka 
Jihočeská oblast (Tábor, Č.Budějovice) Tomáš Vančura
Západočeská oblast (Plzeň) Luboš Louda
Severočeská oblast (Děčín) Martin Volf
Východočeská oblast (Pardubice, Litomyšl) Ilona Žalmanová
Jihomoravská oblast (Brno) Kristian Walach
Slovácká oblast (Hodonín, Uherské Hradiště - t.č. neaktivní) Martin Zlámal
Středomoravská oblast (Šumperk - t.č. neaktivní) Josef Komenda